PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128710}

Ruchomy zamek Hauru

Hauru no ugoku shiro
8,0 112 974
oceny
8,0 10 1 112974
7,7 22
oceny krytyków
Ruchomy zamek Hauru
powrót do forum filmu Ruchomy zamek Hauru

Szukam filmów anime

użytkownik usunięty

Z racji tego - a przynajmniej tak zakładam - że skoro tworzę wątek pod filmem anime, liczę na pomoc użytkowników którzy siedzą w tym temacie. Otóż chciałbym was poprosić o tytuły właśnie filmów anime, najlepiej takich mrocznych, gdzie występują demony, potwory, są mroczne postacie, klimat oraz atmosfera. Tylko nie gnioty, ale z ciekawą fabułą.

P.S - kojarzy ktoś anime, w którym rodzice jakieś jednej dziewczynki przyszli na stragan, ale zostali zamienieni w świnie, a sama dziewczynka musiała przed kimś uciekać? Pamiętam tylko ten jeden fragment, dawniej leciało w TV. Z góry thx za pomoc!

ocenił(a) film na 10

Ten film to Spirited Away: W krainie Bogów

użytkownik usunięty
miczaplinski

Obejrzałem go już dzień wcześniej, ale dzięki za odpowiedź :D

http://www.filmweb.pl/Ksiezniczka.Mononoke

użytkownik usunięty
Co_Obejrzec

Również widziałem, anime na wysokim poziomie ;] Polecam każdemu.

użytkownik usunięty

Mój sąsiad Totoro.

ocenił(a) film na 9

szukam Anime które oglądałem bardzo dawno temu ale za cholere nie pamiętam tytułu.. mianowicie chodzi o postac ktora miala jakby reke zainfekowana ale przez to rowniez wieksza sile i umiejetnosci . Wystepowaly tam tez jakieś wilki z tego co pamietam . ..

ocenił(a) film na 8
desh20

Księżniczka Mononoke

ocenił(a) film na 9

Claymore - to nie film, ale serial, który odpowiada Twoim oczekiwaniom.
http://www.filmweb.pl/serial/Claymore-2007-391373

ocenił(a) film na 8

Lubisz np walking dead? To anime Gakuen Mokushiroku: High School of the Dead (2010) też się spodoba, ogólnie mogę powiedzieć, że zombie, historia prosta, nawet wciągająca.

Polecam Hellsing (mi osobiście podobała mi się bardziej wersja anime niż OVA, ale to pewnie przez wspaniałe wspomnienia tj. spirytus salicylowy rozrobiony z colą i do tego czipsy, no ale także fajniejsza muzyczka z openingu Flint - Aim 4, wątek nazioli w OVA generalnie mi się nie podobał:/ ). Motyw potężnego demonicznego wampira jest tu przedstawiony moim zdaniem najfajniej.

Jeśli lubisz cycki i wolisz np debilną dyskusję o sutkach, to jest opowieść w której główny bohater zostaje demonicznym sługą potężnej i pięknej demonicy -> High School DxD (2012)

Ja osobiście wolę bohaterów albo zajebistych albo śmiesznych głupkowatych, jeśli natomiast wolisz przytłaczającą historią w której każdy bohater jest takim pi***siem plastusiem (Przez kilka minut płaczą, wzbudzają do nieprzyjemnych/smutnych refleksji) to polecam zbyt dobrze ocenione Angel Beats! (2010) czy Shingeki no Kyojin (2013)

Jeśli np wierzysz, że rudy może coś osiągnąć w świecie w którym demony i anioły dbają żeby nie uwolnił się potężny Bahamut. Połączenie kreski i animacji komputerowej dzięki czemu magia tam jest na porządku dziennym jest przedstawiona fajnie -> Shingeki no Bahamut: Genesis (2014). Akcja toczy się szybko, krótka i przyjemna:)

Jeśli lubisz profesjonalnie poryć swój beret wstrząsającą historią to polecam Higurashi no naku koro ni
(2006). Niech Cię nie zwiedzie cukierkowy początek, zobaczysz schemat gdzie w miłej atmosferze najpierw pojawiają się zgrzyty, następnie paranoja, by skończyć się efektywną i soczystą rzeźnią:)

Ciekawe również jest Mirai Nikki(2011-2012), którego główny bohater ma notatnik w którym pojawiają się wpisy z przyszłości...

Motyw nadprzyrodzonego notatnika jest również wykorzystany w Death Note (Notatnik śmierci) (2006). Wystarczy wpisać kogoś do notatnika by następnie dana osoba umarła

Mroczny świat i mechy? To zobacz Code Geass z fajnymi motywami np Leluch grający w szachy z osobnikiem czytającym w myślach

Fullmetal Alchemist: Brotherhood(2009-2010) - mroczny świat w którym bracia w nekromantycznym rytuale tracą jeden rękę a drugi całe ciało

ocenił(a) film na 9

Najmroczniejszym anime osadzonym w świecie fantasy jest Berserk. Niedawno odświeżali serię (3 filmy kinowe) więc polecam się przyjrzeć. Historia i postacie są na najwyższym poziomie, ale też całe anime kierowanie jest do dojrzałego widza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones