PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128710}

Ruchomy zamek Hauru

Hauru no ugoku shiro
8,0 113 038
ocen
8,0 10 1 113038
7,7 22
oceny krytyków
Ruchomy zamek Hauru
powrót do forum filmu Ruchomy zamek Hauru

Powiedzcie mi jak to można oglądać?

ocenił(a) film na 10

Nie udało ci się, nie wywołałeś bólu dupy fanów. To już zaczyna robić się nudne, serio.

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 10

to jest Japonska bajka.

ocenił(a) film na 1
MatiMatu

a co za różnica jakiego pochodzenia ta bajka, po prostu dziwna...

ocenił(a) film na 10
magdallenka1

jest roznica, ogromna miedzy kinem chinskim a japonskim ;)

ocenił(a) film na 1
MatiMatu

no dobra, może jakaś różnica jest, ale bajka i tak jest dziwna :)

ocenił(a) film na 9

japonska a nie chinska!

ocenił(a) film na 7

Powiedz mi lepiej jak można być takim abderytą? Ani to bajka ani tym bardziej chińska, tylko japońskie anime. Widzisz subtelną różnicę? Nawet jeśli nie masz pojęcia czym jest anime i nie odróżniasz Chin od Japonii to przy opisie stoi jak byk z jakiego kraju jest ta produkcja i jaki to gatunek.

ocenił(a) film na 5
Nyarlathotep_she

w tym momencie brakuje mi tu przycisku "lubię to", abym mogła wyrazić adorację do posta powyżej :D

ocenił(a) film na 7
Musekid

Dziękuję :-)

ocenił(a) film na 10
Nyarlathotep_she

lubie to!

użytkownik usunięty
Nyarlathotep_she

chińskie bajki są chińskie, koniec kropka.

ocenił(a) film na 10

Ignorant, podobnie zresztą jak autor postu!

użytkownik usunięty
Dark_Cat

ojejku czyzbym cię uraził?

ocenił(a) film na 10

Nie o to chodzi. Po prostu nie ma sensu wypowiadać się w temacie o którym (z tego co wygląda) nie masz bladego pojęcia!

użytkownik usunięty
Dark_Cat

W temacie - mam pojęcie gdyż sam tytuł jest zaczepką słowną, a twoją wypowiedzią jest wyraźnym jej nie zrozumieniem

ocenił(a) film na 7

Chińskie bajki są chińskie, japońskie anime jest japońskie a Muminki są z Finlandii choć anime jest z Japonii :-D

Nyarlathotep_she

Czytam juz którys twój post i widze ,że cały czas używasz słowo abderyta, to wyglada tak jakby to było jedyne trudne słowo które sie nauczyłaś.

ocenił(a) film na 1

No cóż, po prostu tego nie da się oglądać ;(

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 1

;)

ocenił(a) film na 10
magdallenka1

Najwyraźniej ciebie też nie da się oglądać skoro nie umieszczasz swojego zdjęcia jako awatara, włącz sobie lepiej jakiś film Almodovara albo Lycha chociaż z drugie strony... nie to może być zbyt dziwne dla ciebie, włącz sobie "Rzymskie Wakacje" albo ten kiepski remake "Robin Hood'a", które uważasz za arcydzieła i nie wypowiadaj się na temat czegoś czego nie rozumiesz pozdrawiam.

ocenił(a) film na 1
JTotaku

Masz rację, może za rygorystycznie podeszłam do oceny tego filmu i powinnam mu dać 2 bo jakiś przekaz może i miał ten film. Ale nic poza niewielkim przekazem niestety nie upoważnia tej bajki do posiadania większej oceny. Takie jest MOJE zdanie, a jeżeli nie potrafisz go uszanować to lepiej nic nie pisz tylko idź obejrzeć sobie ANIME! Pozdrawiam.
P.S. A co do mojego awataru to nie powinno cię interesować co na nim umieszczę i nie masz prawa mnie obrażać bo nawet mnie nie widziałeś, także jeszcze raz gratuluję! I żebyś wiedział: Robin Hood i Rzymskie wakacje to naprawdę dobre produkcje, ale skoro ci się nie podobają to po prostu nie patrz na mnie przez pryzmat tego jak oceniam filmy!

ocenił(a) film na 1
magdallenka1

O, nie powstrzymam się żeby jeszcze czegoś nie dopowiedzieć! Dlaczego wybrałeś akurat Rzymskie wakacje i Robin Hood'a? A może popatrzyłbyś na to jak oceniłam Listę Schindlera, Gladiatora, Iluzjonistę czy W pogoni za szczęściem? Nie zrobiłbyś tego, bo dobrze wiesz, że oceniłam te filmy jak należy.

ocenił(a) film na 10

A ty Marlon Brando to już w ogóle mógłbyś się schować do nory.

ocenił(a) film na 1
JTotaku

A tak na marginesie to uwielbiam Marlona! Jest po prostu świetnym aktorem i to wszystko w temacie. Pozdrawiam raz jeszcze! :)

użytkownik usunięty
magdallenka1

Nasz amator chińskich bajek zapewne nie wie co to dobre kino.

ocenił(a) film na 1

Dokładnie, zgadzam się z tobą! :)

"Jestes bogię" 9/10 i wszystko jasne...

użytkownik usunięty
V00dson

Hahaha "Transformers" 9/10 i wszystko jasne...

ale "jesteź ubogiem" to wstyd na maxa... nawet sie nie odzywaj...

użytkownik usunięty
V00dson

No cóż dla dzieci w przedziale wiekowym od 10 do 15 lat, które w młodości nie słuchały Paktofoniki tylko dody ten film może wydawać się przeciętny.

ocenił(a) film na 8

Macie pewnie powyżej 20 lat a każdy z osobna wypowiada się jak dziecko. Nie ma to znaczenia kto ogląda jakie produkcje, czy jest to anime czy jest to romantyczna komedia, każdy ma swój własny gust ale nie ma sensu prowadzić dyskusji na temat kina o którym nie ma się zielonego pojęcia. Do niektórych trafia romansidło i żarciki a do innych coś co potrafi poruszyć wyobraźnie i sprawić byśmy znów poczuli się jak dzieci w czym nie ma nic złego byle byśmy wypowiadali się jak dojrzałe persony a nie rozwścieczone bobaski których duma jest urażona bo ktoś nie może zrozumieć tego co my uważamy za oczywiste. Ludzie nie mogą być krytykowani za to jakie oglądają filmy, błagam was...

Melonos

prawda:)

użytkownik usunięty

Też mam problem z przełknięciem azjatyckich bajek, które są dla mnie kiczowate i nie znoszę tej kreski anime, tych wielkich oczy i nienaturalnych fryzur. Bez sens, ale co jak co W krainie bogów oraz zamek Hauru są dla mnie wyjątkami, które lubię. A co do reszty shit shit shit aż oczy bolą (i próbowałam obejrzeć chyba każdy możliwy rodzaj anime więc nie oceniam przed posmakowaniem). Od tych japońskich bajek tylko głowa boli, a język którym operują bohaterowie jest tak nieznośny i irytujący, że podziwiam ludzi którzy chcą oglądać coś takiego.

ocenił(a) film na 8

Jak się jest ciekawym świata, innych kultur, innych fabuł niż schematy z własnego kręgu kulturowego, to można.
Obyś się nie gniewał, gdy cię w świecie będą mieć za Rosjanina. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones