PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128710}

Ruchomy zamek Hauru

Hauru no ugoku shiro
8,0 113 038
ocen
8,0 10 1 113038
7,7 22
oceny krytyków
Ruchomy zamek Hauru
powrót do forum filmu Ruchomy zamek Hauru

Hauru ;_;

ocenił(a) film na 8

Oglądałam ten film z kilkoma koleżankami i bardzo mi się spodobał :D Fanką anime nie jestem
więc porównania do innych z tego gatunku nie mam, od razu mówię :) Hauru Pentragon, mój
nowy, czarujący, przystojny, jasnowłosy, animowany guru w fajnym różowym kardiganku :3
Polecam :3

ocenił(a) film na 10
Cray21

Dla mnie konkuruje z nim tylko Haku ze Spiritedaway, pod oboma swymi postaciami.

użytkownik usunięty
Cray21

Myślę tak samo, najlepsza animacja studia Ghibli. Hauru to mój ulubiony bohater z dzieciństwa, film mogę oglądać milion razy, nigdy mnie nie nudzi. Sentyment ogromny. Tylko go odznaczyłam na liście na filmwebie jako anime, bo całą resztę mam na myanimelist.

to czemu ocena to 8?

użytkownik usunięty
TheMateuszNH

jako film sam w sobie na filmwebie tylko 8, jako anime na myanimelist mam ocenione na 10. wiem, trochę pokręcona logika.

też tak dałem O.o

użytkownik usunięty
Cray21

A tak nawiasem mówiąc, dziwię się, że jeszcze nie nakręcili kontynuacji,bo nie wiem czy wiecie - autorka książki, na której podstawie powstał ten film, napisała książkową kontynuację z tymi samymi bohaterami.

ocenił(a) film na 8

Hayao Miyazaki w jakimś wywiadzie powiedział mniej więcej coś takiego, że jeżeli w filmie zamieści wszystko co chciał odbiorcom przekazać, to nie widzi sensu w kręceniu kontynuacji. Więc mało prawdopodobne by taka powstała.

użytkownik usunięty
eewa_

Ech, to wielka szkoda. :<

ocenił(a) film na 10

Uważam, że nakręcenie kontynuacji jest złym pomysłem. W filmie już zawarto wszystko co trzeba, a nawet jeśli są dalsze części książki to to nie byłoby to samo. Teraz kiedy wszystko się tak pięknie skończyło, można samemu dopowiedzieć sobie historię. Poza tym książki tej autorki są dużo gorsze, niż ten przepiękny film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones