PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34654}

Laputa – podniebny zamek

Tenkū no Shiro Laputa
7,7 21 382
oceny
7,7 10 1 21382
7,9 7
ocen krytyków
Laputa – podniebny zamek
powrót do forum filmu Laputa – podniebny zamek

Czy postać tej baby, która stała na czele klanu piratów (w mojej wersji nazywana była "Mamą") nie wydaje wam się skądś znana? Nie wiem gdzie, ale gdzieś ją już widziałem - te same rysy twarzy, wygląd itd.

ocenił(a) film na 8
Rodion_

Spirited Away (Yubaba). Pierwsze skojarzenie jakie miałem. W sumie nic dziwnego, również Hayao Miyazaki i studio Ghibli. Chyba, ze szukasz głębiej^^
Peace

ocenił(a) film na 6
Rodion_

mi przypomina tą starą wiedźme z muminków (w połączeniu z pipi)

Rodion_

Krystyna Pawłowicz.

ocenił(a) film na 8
Rodion_

Trochę młodsza Yubaba ^^

użytkownik usunięty
adrastea_87

Dokladnie. Choc na statku jest jej portret z mlodosci - wyjatkowo piekna kobieta. Czas plynie. Szanuje Mazakiego wlasnie za takie subtelne wstawki.

Rodion_

mnie przypomina również postać Sophie z Ruchomego zamku Hauru - widać że powracają do pewnego wzorca :)

ocenił(a) film na 9
Rodion_

Czytalem, ze Hayao Miyazaki zabiegal wczesniej o prawa do ekranizacji Fizi Ponczoszanki i to jeszcze chyba przed zalozeniem studia i nie dostal ich, ale pewnie zostal mu jakis sentyment :)

ocenił(a) film na 9
Mektub83

Swoje fantazje dotyczące Fizi spełnił poniekąd w Pandzie Kopandzie (wraz z Isao Takahatą). Zresztą nie tylko główna bohaterka wydaje się tam znajoma - tytułowa panda to bez dwóch zdań pierwowzór Totoro.

ocenił(a) film na 10
Rodion_

Dla mnie to ona wygląda jak Tsubone z HunterxHunter ;) Ale to chyba po prostu przez fryzurę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones